DEVENIȚI PARTE DIN ECHIPA WIRECARD

DEZVOLTATOR PHP

Wirecard caută un dezvoltator PHP talentat, cu experiență în domeniul e-commerce.

Responsabilităţi

  • Analizarea golurilor din fluxurile de lucru și propunerea de soluții de remediere
  • Implementarea diferitelor metode pentru procese concrete de e-commerce (module de plăți) pentru platformele de comerț electronic (Magento, osCommerce, OpenCart, PrestaShop etc.)
  • Integrarea comunicării și a funcționalităților între diverse aplicații (platformă și CRM, ERP)
  • Asigurarea unui nivel minim de calitate pentru codul scris, respectând bunele practici
  • Activităţi pentru dezvoltarea continuă a modulelor noi
  • Iniţiative pentru noile upgrade-uri
  • Participarea la activitățile de "code review" împreună cu membrii echipei

Profil

  • Experienţă în programare PHP (minim 2 ani)
  • Experiență în lucrul cu framework-uri PHP
  • Cunoștințe foarte bune despre PHP și MySQL ( cunoştinţele despre Smarty Templates reprezintă un avantaj)
  • Aptitudini dovedite de XHTML / CSS / Javascript
  • Experiență anterioară în comerțul electronic
  • Capacităţi de programare structurată a codului
  • Capacitatea de auto-structurare și organizare a propriei activități
  • Abilități foarte bune de comunicare, gândire analitică
  • Fluenţă în utilizarea limbii engleze
  • Team player
  • Abilitatea de a respecta termenele limită

Ce oferim

  • Posibilități de promovare într-o companie care se dezvoltă rapid
  • Dezvoltare personală și profesională în cadrul unei companii lider mondialîn domeniul procesării plăților
  • Un mediu de lucru modern cu toate facilitățile
  • Participarea regulată la evenimente ale companiei
  • Un loc de muncă aproape de centrul orașului, într-o zonă în curs de dezvoltare, cu acces rapid la transportul supra si subteran

Contact

Wirecard Romania SA
Cristina Ivan
Human Resources Director
hr.ro@wirecard.com

ÎNCARCĂ CV