DEVENIȚI PARTE DIN ECHIPA WIRECARD

SPECIALIST SUPORT TEHNIC PENTRU COMERCIANŢI

Wirecard Romania caută o persoană specializată și responsabilă, cu abilități foarte bune de comunicare și abilități tehnice specifice, cum ar fi baze de date, XML, Perl, VBA.

Responsabilităţi

  • Asistenţă în integrarea diferitelor sisteme cu platformele de produse ale companiei
  • Configurarea diferitelor procese în sistemele companiei
  • Suport pentru automatizarea proceselor (folosind script-uri cum ar fi Perl, VBA)
  • Documentarea soluțiilor dezvoltate pentru suportul clienților
  • Controlul și monitorizarea comunicărilor din partea clienților și escalarea mesajelor (folosind un sistem de ticketing bazat pe SLA)
  • Contact direct cu clienții pentru întrebări și probleme tehnice și de produs (asistență de nivel 2)
  • Asistență tehnică 24 X 7 pentru comercianţi, în trei schimburi (inclusiv ture de noapte)

Profil

  • O foarte bună înțelegere a problemelor tehnice
  • Cunoștințe de bază despre cel puțin un limbaj de programare
  • Independență în folosirea  bazelor de date
  • Cunoștințe de bază despre XML  reprezintă un avantaj
  • Experiența profesională în sectorul IT
  • Gândire analitică independenţă și etică profesională
  • Limba engleză (nivel avansat); cunoașterea limbii germane reprezintă un avantaj

Ce oferim

  • Se asigură  training și asistență 24 X 7 până la dobândirea independenței pe post
  • Pachet salarial motivant, cu posibilități de promovare într-o companie care se dezvoltă rapid
  • Dezvoltare personală și profesională, în cadrul unei companii lider mondial în domeniul procesării plăților
  • Un mediu de lucru modern, cu beneficii cum ar fi bucătărie,  bonusuri și evenimente de companie
  • Un loc de muncă aproape de centrul orașului, cu acces excelent la transportul public
  • Transport asigurat pentru angajații cu program în ture

Contact

Wirecard Romania SA
Cristina Ivan
Human Resources Director
hr.ro@wirecard.com

ÎNCARCĂ CV