DEVENIȚI PARTE DIN ECHIPA WIRECARD

PROGRAMATOR

Wirecard caută un programator care să ajute la dezvoltarea modulelor IT pentru soluțiile Wirecard.

Responsabilități

  • Creare de module complete (specificații, interfață, cod)
  • Optimizare algoritmi și proceduri acolo unde este cazul
  • Adaptarea aplicațiilor existente la cerințele clientului
  • Scrierea de documentații “help” pentru dezvoltări
  • Participarea la dezvoltarea, întreținerea și testarea aplicațiilor informatice și corecția erorilor descoperite
  • Executarea de activități de administrare, mentenanță și suport tehnic pentru sistemele și aplicațiile existente
  • Analizarea cererilor de schimbare și a propunerilor de proiecte pentru a recomanda abordarea, respectiv soluția optimă
  • Suport tehnic pentru aplicațiile utilizate
  • Participarea activă în proiectele dezvoltate în cadrul departamentului Tehnic-Operațiuni

Profil

  • Absolvent studii superioare cu profil IT
  • Experiență de programare C/C++ si .Net
  • Cunoștințe bune de limba engleză
  • Capacitate de organizare și încadrare în termene, seriozitate, integrare și lucru în echipă
  • Orientare către rezultate și respectarea termenelor
  • Perseverență, responsabilitate, rapiditate în gândire
  • Abilități de comunicare

Reprezintă un avantaj:

  • Cunostințe de bază Oracle Database systems, HTML, Java, PHP, SQ
  • Experiență dobândită și competențe de lucru în activitatea de emitere și acceptare carduri bancare

Ce oferim

  • O atmosferă excelentă de lucru într-o echipă motivată și de succes, cu o cultură internațională a companiei
  • Un salariu atrăgător, precum și perspectivele pe termen lung și o șansă de promovare într-o companie de succes care crește puternic
  • Dezvoltarea profesională și personală la una dintre cele mai importante companii de procesare a plăților din lume

Contact

Wirecard Romania SA
Cristina Ivan
Human Resources Director
hr.ro@wirecard.com

ÎNCARCĂ CV